Menu
October 2019
M T W T F S S
« Sep    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Вести

Шапуриќ за Фокус: Нерегистрираните откупувачи, нелојална конкуренција за земјоделците

 

Разговор со Зоран Шапуриќ, Директор на Државниот  инспекторат за земјоделство

Сите запленетите земјоделски производи од страна на Државниот инспекторат за земјоделство се предаваат на Агенцијата за управување со одземен имот која понатаму постапува со нив. Во конкретниот случај… Continue reading

Одземени 9.000 килограми пиперки од нерегистрирани откупувачи во прилепско

 

Девет илјади килограми пиперки „куртовска капија“ се одземени од нерегистрирани откупувачи при инспекциските контроли на Државниот инспекторатот за земјоделство спроведени во прилепскиот регион.

Од Инспекторатот денеска информираа дека на нерегистрираните откупувачи им се изречени и глоби согласно законските прописи.… Continue reading

Работна посета на Граничен премин Табановце

Вчера Директорот  на Државниот инспекторат за земјоделство, Д-р Зоран Шапуриќ беше во работна посета на Граничниот премин Табановце.Во рамките на работниот состанок Директорот на  Државниот инспекторат за земјоделство, Д-р Зоран Шапуриќ оствари средба  со Дежурните Фитосанитарните инспектори,… Continue reading

Шапуриќ на „Светски ден на вранецот“: Мерките на Владата на РСМ даваат позитивни резултати, нашата земја станува препознатлива по производството на квалитетно вино

 

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, како и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство,  Д-р Зоран Шапуриќ,  присуствуваше на „Светскиот ден на вранецот“, меѓународен настан којшто за прв пат се одржува во Република Северна Македонија.… Continue reading

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Д-р. Зоран Шапуриќ го посети Струмичкиот регион

 

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Д – р Зоран Шапуриќ, во текот на вчерашниот ден го посети Струмичкиот регион. Тој оствари средба со повеќе компании кои се занимаваат со откуп на земјоделски производи. Менаџментот на овие компании го… Continue reading

EУ правила за увоз на растенија и растителни производи

На ден 16.09.2019 година, во просториите на Државниот инспекторат за земјоделство се одржа работилница на која се дискутираше за  новините на Директивата на Советот 2000/29/ EС за заштитните мерки  против внесување на организми штетни за растенијата… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google