Menu
February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Вести

Ќе се стимулира побарувачката на тутун и ќе се стабилизира Прилепскиот кобинат

 

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, советничката за земјоделство, шумaрство и водостопанство, Ленче Николовска и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски, денеска посетија откупни пунктови… Continue reading

Откупот на тутунот се одвива без проблеми

 

Откупната кампања на тутунот од годинешната реколта во Прилеп, но и на ниво на цела држава се одвива без проблеми. Ова денеска го соопшти директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски којшто на оваа тема разговараше со градоначалникот… Continue reading

Големите фирми денеска го почнаа откупот на тутунот

 

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски  денеска го посети градскиот откупен пункт на Тутунскиот комбинат- Прилеп заедно со директорот на комбинатот Кире Станкоски и со претседателот на Сојузот на тутунските здруженија на Македонија.

– Денеска и… Continue reading

Финишираат подготовките за почеток на годинешниот откуп на тутун

 

Во пресрет на годинешниот откуп на тутун, Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски,  одржа работен состанок со Здруженијата на тутунари и откупувачите на тутун. На работниот состанок се презентираше актуелната состојба со производството на тутун, како… Continue reading

Меѓународен симпозиум за земјоделство и храна

Директорот на Државнот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски,  учествуваше на третиот Меѓународен симпозиум за земјоделство и храна, кој се одржува во Охрид, во организација на Факултетот за земјоделски науки и храна при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“.

На симпозиумот… Continue reading

Директорот на државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски во посета на инспекторските служби на АХВ и на Фитосанитарна управа на граничниот премин Деве Баир

 Директорот на државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски денеска заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, директорот на Царинската управа на Република Македонија Ѓоко Танасоски, го посетија  граничниот премин Деве Баир, каде што свои инспекторски… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125