Menu
October 2019
M T W T F S S
« Sep    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Соопштенија

Известување

Почитувани,

Државниот инспекторат за земјоделсво Ве информира дека работното време на место на утовар – терминал Кавадарци се враќа на работното време од понеделник до петок од 08:30 do 16:30 часот, почнувајќи од 15.10.2019 година ( вторник ), а со… Continue reading

Известување

Почитувани ,

Државниот инспекторат за земјоделство, Ве известува дека согласно процедурите кои ги спроведуваат државните фитосанитарни инспектори за извоз на пратки наменети за државите членки на Европската Унија, при издавањето на фитосанитарните сертификати, во делот на дополнителна изјава, а во… Continue reading

Известување

На денешната 152 седница на Владата на Република Северна  Македонија, за вршител на должноста директор на Државниот земјоделски инспекторат, именуван е проф. Д-р Зоран Шапуриќ.

За непречен извоз на земјоделски производи, Фитосанитарната инспекција на терминалот во Кавадарци ќе работи во две смени

Од утре 04.09.2019, Фитосанитарната инспекција на терминалот во Кавадарци ќе започне со работа во две смени. Државниот инспекторат за земјоделство, којшто е орган во состав на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство, ја донесе оваа одлука како одговор на барањата… Continue reading

НАРЕДБА ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕРКИ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА ПОЈАВА И ШИРЕЊЕ НА ШТЕТНИОТ ОРГАНИЗАМ Monilinia fructicola (Winter) Honey И МЕРКИ ЗА НЕГОВО СУЗБИВАЊЕ

Врз основа на член 69, алинеја 5 од Законот за здравјето на растенијата („Службен весник на Република Македонија“ бр. 29/05, 81/08, 20/09, 57/10, 17/11, 148/11, 69/13, 43/14, 158/14, 149/15, 39/16 и 83/18), министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе

 … Continue reading

Соопштение – работна средба на извозници и откупувачи на земјоделски производи во Руска Федерација

 

     Државниот инспекторат за земјоделство Ве информира дека на ден 24.05.2019 година, инспекциската служба на Руската Федерација, достави официјален  одговор  на нашето барање за отстранување на временото ограничување на извозот на коскесто овошје во Руската… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google