Menu
February 2018
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Daily Archives: 14/02/2018

Традиционално одбележан денот на лозарите и винарите Свети Трифун

 

Денешниот празник на лозарите Свети Трифун, го означува и почетокот на новата производствена сеозна во лозарството.По тој повод заедно со претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од министерот за земјоделие Љупчо Николовски, советничката за земјоделие  … Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125