Menu
September 2018
M T W T F S S
« Aug   Nov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Daily Archives: 18/09/2018

ДИЗ: Кочанскиот ориз не е генетски модифициран

 

Како што соопшти денеска директорот на Државниот инспекторат за земјоделство (ДИЗ) Благој Индов, станува збор за сортите ориз кои по првичните анализи на Факултетот за ветеринарна медицина покажаа присуство на ГМО.

„Резултатите од суперанализата на позитивните примероци ориз кои… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125