Menu
September 2019
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Monthly Archives: September 2019

Известување

Почитувани ,

Државниот инспекторат за земјоделство, Ве известува дека согласно процедурите кои ги спроведуваат државните фитосанитарни инспектори за извоз на пратки наменети за државите членки на Европската Унија, при издавањето на фитосанитарните сертификати, во делот на дополнителна изјава, а во… Continue reading

EУ правила за увоз на растенија и растителни производи

На ден 16.09.2019 година, во просториите на Државниот инспекторат за земјоделство се одржа работилница на која се дискутираше за  новините на Директивата на Советот 2000/29/ EС за заштитните мерки  против внесување на организми штетни за растенијата… Continue reading

Известување

На денешната 152 седница на Владата на Република Северна  Македонија, за вршител на должноста директор на Државниот земјоделски инспекторат, именуван е проф. Д-р Зоран Шапуриќ.

За непречен извоз на земјоделски производи, Фитосанитарната инспекција на терминалот во Кавадарци ќе работи во две смени

Од утре 04.09.2019, Фитосанитарната инспекција на терминалот во Кавадарци ќе започне со работа во две смени. Државниот инспекторат за земјоделство, којшто е орган во состав на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство, ја донесе оваа одлука како одговор на барањата… Continue reading

koronavirus.gov.mk
vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google