Menu
February 2020
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Monthly Archives: February 2020

Информација за законски обврски кои произлегуваат од законот за земјоделство и рурален развој

Почитувани,

 

Субјектите (физичко или правно лице, друштво и др.), кои при вршат продажба и/или откуп на земјоделски производи – мед, потребно е да го усогласат своето работење и да постапуваат согласно одредбите (во Прилог) кои… Continue reading

Шапуриќ: Сиот договорен тутун ќе се откупи до 29 февруари

Откупот на тутунот привршува, се откупува под силен инспекциски надзор и сите откупувачи ветуваат дека до крајот на откупната кампања, 29 февруари,  ќе се преземат сите договорени количества тутун, изјави директорот на Земјоделскиот инспекторат Зоран Шапуриќ кој денеска направи… Continue reading

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство – Шапуриќ во посета на Кавадаречкиот регион

 

Директорот на државниот инспекторат за земјоделство д-р Зоран Шапуриќ, вчера ја посети општината Кавдарци.

За време престојот во Кавадарци Шапуриќ ја посети винаријата ,,Милеви – Гоце Делчев,, со седиште во селото Трстеник. Во оваа винарија која е една од… Continue reading

Шапуриќ: Откупени се 24 800 тони тутун по цена од 221 денар, досега имало три жалби на тутунарите од кои две се прифатени

Досега во земјава се откупени 24 800 тони тутун што е 93 отсто, по просечна цена од 221 денар за килограм откупен тутун, информира директорот на државниот инспекторат Зоран Шапуриќ.

Според Шапуриќ, од почетокот на откупот имало три жалби до… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google