Menu
January 2019
M T W T F S S
« Nov    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

На трибина во Прилеп се презентираше состојбата со откупот на тутунот

28336067_2108118159409712_2765634194298354126_o

 

Висока просечна откупна цена од 217,5 денари за килограм, зголемени субвенции кои што за прва класа достигнуваат и до 80 денари за килограм и низа мерки кои што ќе придонесат за што пореална исплата на субвенциите на тутунарите. Ова беше темата на трибината на прилепските тутунари со министерот за земјоделство,Љупчо Николовски што се одржа вчера вечерта  во Прилеп, во центарот за култура „Марко Цепенков“.

Како што рече Николоски, неговото присуство на трибината се должи на потребата од засилување на комуникацијата со земјоделците, пред сѐ со тутунопроизводителите од прилепскиот регион.Според градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски зголемувањето на висината на субвенциите за тутунот од минатогодишната реколта доаѓа во вистинско време.

На трибината освен министерот Николовски и градоначалникот Јованоски, пратеници, директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски, директорот на Платежната агенција Николче Бабовски и  други гости.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google