Menu
December 2018
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Меѓународна соработка со Фитосанитарната служба од Република Италија

твининг

 

      Денес ( 21.03.2018 )  и утре (22.03.2018 ) во просториите на  Државниот инспекторат за земјоделство се одржува серија на предавања во рамките на ЕУ твининг проектот ,, Постапки за утврдување со  ERWINIA AMYLOVORA  ‘’ и имплементација на системот на Пасоши за растенија.

     Предавањата ги водат двајца експертии од Италија,  г-ѓа Ана Пијано и г-дин Паоло Соли, фитосанитарни инспектори од Фитсанитарната служба на регионот на Емилија  Ромања – Република Италија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125