Menu
September 2018
M T W T F S S
« Aug    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

ИПА Твининг проектот „Понатамошно зајакнување на надлежните органи за контролни системи за заштита на здравјето на луѓето, животните и растенијата“

На ден 03.07.2018 година (среда) во рамките на ИПА Твининг проектот „Понатамошно зајакнување на надлежните органи за  контролни системи за заштита на здравјето на луѓето, животните и растенијата“ во просториите на Државниот инспекторат за земјоделство на Република Македонија, се оддржа обука на тема „Карантински штетни организми во расадници за шумски и декоративни растенија“. Обуката беше  одржана од страна на експерти од Италија – регионот Емилија Ромања, а на истата земаа учество претставници од внатрешната фитосанитарна инспекција, како  и Фитосанитарна управа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125