Menu
March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

39610981_2237144816507045_6909390691680387072_n

Во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, се одржа работна средба со лозарите и винарските визби која што е продолжение на низата средби кои досега се одржаа со двете страни.На средбата присуствуваше и директорот на Државниот земјоделски инспекторат Благој Индив.

Во екот на бербата на грозје, на денешниот состанок со лозарите и сопствениците на винариите ми беше презентирана моменталната состојба со бербата на дел од винските сорти и откупните цени. Барањето на лозарите е годинава грозјето да се откупува по повисока цена.

Во насока на подобрување на условите во лозарството, во годинешната Програма за финансиска поддршка во земјоделството за 20 отсто се повисоки субвенциите за одржување на лозови насади за оние кои имаат од 1 до 10 хектари, односно за лозарите со развоен потенцијал, или наместо 44.000 ќе добијат 48.000 денари по хектар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google