Menu
June 2019
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

На ден 30.08.2018 год, Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство г – дин Благој Индов,  присуствуваше на порибување на Охридското езеро, со подмладок од охридска пастрмка.

Порибувањето се изврши согласно Законот за рибарство и аквакултура, склучениот Договор за порибување како и Програмата за порибување на риболовното подрачје на Охридското езеро за 2018 год.

За таа цел, рибниот фонд на Охридското езеро е збогатен со 100 илјади примероци, на 6 месечен подмладок од охридска пастрмка со просечна тежина над 3.5 гр и .должина од 8 – 10 см.

Порибување е реализирано од страна на ЈНУ Хидробиолошки завод, а под надзор на надлежните инспектори од Државниот инспекторат за земјоделство и истото се врши на локациите каде е извршено и собирањето на икрата за вештачки мрест, односно Пештани, Трпејца, Калишта, Радожда и др. Годинава е предвидено да се изврши  порибување  од еден милион и триста педесет илјади единки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google