Menu
January 2020
M T W T F S S
« Dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Регионална конференција за мерење на достигнувањата на агенциите кои се наоѓаат на граничните премини“ oдржана во Виена, Австрија

61136373_874875946187339_7866639125573533696_n

 

       На покана на Светската банкарска групација и Австриското министерство за финансии, во периодот од 22-23.05.2019 год, во Виена, Австрија, се одржа Регионална конференција за мерње на достигнувањата на агенциите кои се наоѓаат на граничните премини, учество зема и претставник од Државниот инспекторат за земјоделство.

Целта на оваа регионална работилница, преку презентации и дискусии,  беше да се разменат искуствата, знаењата но и алатките, како да се подобри работењето на агенциите, преку намалување на времето потребно за инспекциска контрола  на граничните премини, со оптимална употреба на персоналот, како и поедноставување на царинските процедури. На Конфернцијата беа присутни преставници од Царинската администрација, Ветеринарните и Фитосанитарните агенции, на земјите членки на ЦЕФТА – Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Молдавија, Црна Гора и Србија. Воедно учество земаа, и  искуства разменија многубројни експерти од Светска Банка, Австриското Министерство за финансии , WТО, EU-DG TAXUD, како и други претставници од приватниот сектор.

Клучна придобивка од оваа Конференција беше можноста да се информираат, но и да се разменат искуствата на, земјите членки на ЦЕФТА, во вршењето на инспекциските контроли на граничните премини, а со цел  олеснување на трговијата, преку подобрување на перформансите на инспекциските служби кои делуваат на граничните премини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google