Menu
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Д-р. Зоран Шапуриќ го посети Струмичкиот регион

Strumica1

 

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Д – р Зоран Шапуриќ, во текот на вчерашниот ден го посети Струмичкиот регион. Тој оствари средба со повеќе компании кои се занимаваат со откуп на земјоделски производи. Менаџментот на овие компании го запознаа Шапуриќ со динамиката на откупот на земјоделски производи, со посебен осврт на откупот на пиперката “ куртовска капија‘’ , при што тие потенцираа дека откупот на овој тип на земјоделски производ се одвива без поголеми проблеми и дека цената е иста како и мината година. Тие информираа дека пиперката најмногу се пласира на европските пазари и се очекува откупот да заврши во следниве 7 до 10 дена.

Исто така, за време на посетата директорот Шапуриќ, имаше разговори со преставници на подрачната единица при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство – Струмица, како и земјоделските и фитосанитарните инспектори од Државниот инспекторат за земјоделство, при што се разговараше за идните планови и активности.

Директорот Шапуриќ, го посети граничниот премин Ново Село, и се информираше за тековните активности при функционирањето на фитосанитарната инспекција на овој ГП. На крајот на посетата беше остварена и средба со градоначалникот на Општина Струмица Коста Јаневски.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google