Menu
May 2020
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Државниот инспекторатот за земјоделство: И во услови на вонредна состојба увозот и извозот на земјоделски производи се одвива непрчено

Денес, Директорот на  Државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ беше во посета на просториите на Државниот инспекторат за земјоделство на граничен премин Табановце, каде имаше можност лично да се увери дека меѓународниот тразит на земјoделски производи  се одвива без било какви проблеми, и покрај вондредната состојба. Инспекторите и покрај вондрените услови за работа, работат непрекинато од раните утрински часови па се до вечерните.Исто така Државниот инспекторат за земјоделство ги презеде сите превентивни мерки за заштита од КОВИД-19, согласно препораките на Министерството за здраство.
Правните лица кои го вршат извозот и увозот во Република Северна Македонија истакнаа дека се задоволни од ефикасноста на работењето на инспекторите кои даваат значаен придонес во пласманот на домашните земјоделски производи. Само денес до 16 часот на граничниот премин Табановце извршени се 87 фитосанитарни прегледи, од страна на инспекторите на Државниот инспекторат за земјоделство.
Од 15 март па до денес,  Државниот инспекторат инспекторат за земјоделство изврши 4.100 фитосанитарни прегледи што овозможува и во вонредна состјоба, извозот и увозот на земјоделски производи да се одвива без било каков застој.Сите погранични единици, како и единиците во внатрешноста на државата на Државниот инспекторат за земјоделство секојдневно работат. Соработката на Инспекторатот со извозниците  и увозниците на земјоделски производи, како со Царинската управа, Агенцијата за храна и ветринарство и со другите институции е на високо ниво.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

koronavirus.gov.mk
vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google