Menu
May 2020
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Успешна акција на Државниот инспекторат за земјоделство во Охридското езеро против нелегалниот риболов

Во рамките на континуираните активности согласно одлуките на Владата на Република Северна Макеодонија Државниот инспекторат за земјоделство во соработка со Министерството за земјоделство, шумарство и водостопансво и Министерството за внатрешни работи – СВР Охрид и Езерската полиција на ден 20 мај 2020 година, спроведе акција за сузбивање на нелегалниот риболов во водите во Охридското езеро.

Притоа,  во езерото кај авотокампот Андон Дуков, се затекнати три лица како вршат нелегален лов на крапот и го внесуваат во една од  околните бараки. По претходно обезбеден налог за претрес од надлениот јавен обвинител извршен е претрес и одземени се 10 гајби со мрежи за лов на крап со различна големина и риба крап во тежина оклу 60 килограми. Во акцијата е запленет и еден метален чамец.

 Против три лица ќе бидат поднесени соодветни кривични и прекршочни пријави од страна на МВР – Езерска полиција и Државниот инспекторат за земјоделство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

koronavirus.gov.mk
vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google