Menu
February 2018
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Директорот на државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски во посета на инспекторските служби на АХВ и на Фитосанитарна управа на граничниот премин Деве Баир

 Директорот на државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски денеска заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, директорот на Царинската управа на Република Македонија Ѓоко Танасоски, го посетија  граничниот премин Деве Баир, каде што свои инспекторски… Continue reading

Денеска Охридското езеро се пориби со сто илјади единки охридска пастрмка

Денеска директорот на  Државниот инспекторат за земјоделство Јане Станкоски  во Охрид, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и  Хидробиолошкиот Институт , учествуваше во порибување на Охридското езеро со 100.000 единки подмладок од ендемичниот… Continue reading

Упатства за постапување на државните институции за време на изборниот процес

Извадок од Нацрт – Записникот од 27-та седница на Владата на Република Македонија одржана на 12.9.2017 година.

УПATCTBO ЗA HAЧИHOT HA ПОСТАПУВАЊЕ HA МИНИСТЕРСТВАТА, ДРУГИТЕ ОРГАНИ НА ДРЖАВНАТА УПРАВА И УПРАВНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ, ЗА ВРЕМЕ HA ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС.… Continue reading

Средби на директорот на Државнот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски со земјоделците од Кавадаречко

 

Во рамките на посетата на општина Кавадарци, денес директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Јане Станкоски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски остварија повеќе средби со земјоделците од селата Сопот и Марена.

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство  Јане Станкоски беше во посета на откупен пунк на пиперки во Кривогаштани.Цената на пиперката за прва класа се одвова во рамките на договореното со производителите .

Беше констатирано дека откупот на пиперка се… Continue reading

Лозарите ќе добијат дополнителни субвенции за килограм грозје предадено во домашни винарски визби

 

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска присуствуваше на традиционалната манифестација „Тиквешки гроздобер“, што секоја година се одржува во Кавадарци. Министерот Николовски им порача на лозарите дека грозјето од годинешната реколта ќе биде целосно откупено од страна… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125