Menu
January 2020
M T W T F S S
« Dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Соопштение – работна средба на извозници и откупувачи на земјоделски производи во Руска Федерација

 

     Државниот инспекторат за земјоделство Ве информира дека на ден 24.05.2019 година, инспекциската служба на Руската Федерација, достави официјален  одговор  на нашето барање за отстранување на временото ограничување на извозот на коскесто овошје во Руската федерација од Република Северна Македонија.

Во насока на навремено информирање на сите засегнати страни, извозници и откупувачи на коскесто овошје, на ден 29.05.2019 година, Среда со почеток во 10:30 часот во големата сала на Министерството за земјоделство, шумарство и  водостопанство, ќе се одржи работна средба.

На средбата ќе учествуваат директорите на Државниот инспекторат за земјоделство, Фитосанитарната управа и Државната фитосанитарна лабраторија, како и претставници на сите надлежни служби при Министерството за земјоделство,шумарство и  водостопанство.

Поради големата важност на застапеноста на македонските земјоделски производи на пазарот на Руската Федерација, на оваа средба од особено значење е присуствотото на извозниците и откупувачите на земјоделски производи кои пласираат производи на овој пазар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google