Menu
December 2019
M T W T F S S
« Nov    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Димковски: Квалитетот на тутунот е добар, очекуваме непречен откуп и висока просечна откупна цена на тутунот

Денеска и официјално започна откупот на тутун од реколтата 2019-та. Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ, денеска… Continue reading

Засилени контролите за палење на стрништа, изречени 34 казни од кои пет барања за прекршочна постапка

 

Државниот инспекторат за земјоделство (ДИЗ) информираше дека за време на викендот ги зачести контролите на терен, осбено во оние региони каде што има потенцијална опасност од плаење на стрништата на земјоделско земјиште.

Како што соопштија од Генералниот секретаријат на… Continue reading

Во  Дојранското езеро се изврши порибување  на 1500 килограми крап од Програмата за развој на рибарството на Владата на Република Северна Македонија и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Преку мерките од ИПАРД 2 и од националните програми ќе го поттикнеме производство на преработки од праз

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Проф. Д-р. Зоран Шапуриќ, денеска во с. Градошорци, општина Василево, присуствуваше на традиционалната манифестација „Ден на празот“, којшто се одржува по 12-ти пат. Празот е бренд за овој регион, а со цел да… Continue reading

Тимови од надлежните инспекторати од централната и локалната власта, засилени со полицијата, ќе ги зајакнат контролите и санкциите за да запре трендот на загадување на воздухот и животната средина

 

Ќе има силна и жестока реакција на надлежните институции доколку не се почитуваат законските одредби и активните мерки за спречување и заштита од аерозагадувањето, е заклучокот од денешниот работен и координативен состанок на претставници на сите инспекторати и на… Continue reading

 

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Проф. Д-р. Зоран Шапуриќ го посети Факултетот за земјоделски науки и храна во состав на Универзитетот ,,Кирил и Методиј,, Скопје, при што ги разгледа лабараториите и другите простории на факултетот и се… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google