Menu
August 2019
M T W T F S S
« Jun    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство на средба со производителите на праски и откупувачите

 

Претставници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Благој Индов и преставници од Државната фитосанитарна лабораторија во Росоман имаа работна средба со градоначалникот на општината Бранко Јанев. На средбата присуствуваа и претставници од… Continue reading

НАРЕДБА ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА МЕРКИ ЗА СПРЕЧУВАЊЕ НА ПОЈАВА И ШИРЕЊЕ НА ШТЕТНИОТ ОРГАНИЗАМ Monilinia fructicola (Winter) Honey И МЕРКИ ЗА НЕГОВО СУЗБИВАЊЕ

Врз основа на член 69, алинеја 5 од Законот за здравјето на растенијата („Службен весник на Република Македонија“ бр. 29/05, 81/08, 20/09, 57/10, 17/11, 148/11, 69/13, 43/14, 158/14, 149/15, 39/16 и 83/18), министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе

 … Continue reading

Регионална конференција за мерење на достигнувањата на агенциите кои се наоѓаат на граничните премини“ oдржана во Виена, Австрија

 

       На покана на Светската банкарска групација и Австриското министерство за финансии, во периодот од 22-23.05.2019 год, во Виена, Австрија, се одржа Регионална конференција за мерње на достигнувањата на агенциите кои се наоѓаат на граничните премини,… Continue reading

Соопштение – работна средба на извозници и откупувачи на земјоделски производи во Руска Федерација

 

     Државниот инспекторат за земјоделство Ве информира дека на ден 24.05.2019 година, инспекциската служба на Руската Федерација, достави официјален  одговор  на нашето барање за отстранување на временото ограничување на извозот на коскесто овошје во Руската… Continue reading

Директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Благој Индов присуствуваше на манифестацијата ,, Денот на полето “

 

Директорот на државниот испекторат за земјоделство, Благој Индов заедно со Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски присуствуваа на манифестацијата по повод „Ден на полето“ која традиционално се одржува во село Новосељане, Кумановско. Целта на манифестацијата и годинава… Continue reading

На ден 16.05.2019 во просториите на Државнит инспекторат за земјоделство на иницијатива на директорот  г-дин Благој Индов се одржа работен состанок на кој беше презентирана работната верзија на интерни процедри, постапки при спроведување на фитосанитарната инспекција при увоз, извоз,реекспорт… Continue reading

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google