Menu
February 2020
M T W T F S S
« Jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
exim
aloinspred
aloinspgr
spodeli_mislenje

EУ правила за увоз на растенија и растителни производи

На ден 16.09.2019 година, во просториите на Државниот инспекторат за земјоделство се одржа работилница на која се дискутираше за  новините на Директивата на Советот 2000/29/ EС за заштитните мерки  против внесување на организми штетни за растенијата и растителните производи и нивното ширење на територијата на Европската Унија,  која се однесува на измените на Листите од I до V со Директивата на Комисијата (EU) 2019/523 на која влезе на сила  01.09.2019 година.

На работилницата пригоден збор зема и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Д – р Зоран Шапуриќ,  кој ја истакна важноста на фитосанитарната инспекција, односно грижата за здравјето на растенијата, растителните производи, со  превземање на мерки на заштита при  влез на територијата на Република Северна Македонија, како и во внатрешноста на државата.

На работилницата учество зема КЕ2 експертот од Словенија, Власта Кнапиќ, а на истата земаа учество преставници од внатрешната и граничната фитосанитрна инспекција и преставници од Фитосанитарната управа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

vladanarm
wg2x125b
wg3x125
1b
wg5x125
wg6x125
wg7x125
wg8x125
c99 shell hacklink istanbul evden eve nakliyat hacklink Google
hacklink nedir hacklin seo ve hacklinkin faydaları hacklink hacklink satış hacklink panel hacklink al hacklink seo evden eve nakliyat bmw yedek parça mercedes yedek parça seo nedir seo analiz googlede üst sıraya çıkmak gibi kesin sonuçlarla seo çalışmasında kaliteli hizmet veren hacklink adresi www.profseo.co dur.evden eve nakliyat böcek ilaçlama paykasa paykasa bozdurma aradığınız bütün kelimeler sadece burda. instagram takipçi hilesi bypass shell wso shell hacklink satış hacklink panel wso shell hacklink hacklink hacklink al hacklink seo nedir Google